Putin käskis pidada Aleppo sõjategevuses uue humanitaarpausi

 (23)
Putin käskis pidada Aleppo sõjategevuses uue humanitaarpausi
Foto: OMAR HAJ KADOUR, AFP

Venemaa president Vladimir Putin andis sõjaväelastele käsu teha sõjategevuses Süürias Aleppos humanitaarpaus 4. novembril kell 9-19. Otsus on kooskõlastatud Süüria juhtkonnaga, teatas Venemaa relvajõudude kindralstaabi ülem, armeekindral Valeri Gerassimov.

Gerassimovi sõnul võttis otsuse vastu Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu presidendi korraldusel, et „vältida mõttetuid ohvreid“, vahendab TASS.

Gerassimov lisas, et varem ettevalmistatud humanitaarkoridorid töötavad jätkuvalt, et tsiviilelanikkond ja võitlejad saaksid Aleppost väljuda.

Venemaa kindralstaap kutsub relvarühmitusi võitlust Aleppos lõpetama ja linnast humanitaarpausi ajal koos relvadega väljuma mööda kaht koridori.

Gerassimovi sõnul on terroristid kandnud suuri kaotusi ja võimalust linnast välja murda neil ei ole.

„Võttes arvesse meie Ameerika kolleegide võimetust teha vahet opositsioonil ja terroristidel pöördume otse kõigi relvaformeeringute juhtide poole (üleskutsega) lõpetada lahingutegevus ja väljuda Aleppost koos relvadega,“ ütles Gerassimov.

Väljumiseks on Gerassimovi sõnul kaks koridori, mille juurest on tagasi tõmmatud kõik valitsusväed ja tehnika. Üks koridor viib Süüria-Türgi piiri suunas ja teine Idlibi suunas. Veel kuus koridori on mõeldud rahulike elanike väljumiseks ning haigete ja haavatute evakueerimiseks.