Putin: John McCaini kätel on Vietnami rahulike kodanike veri

 (68)
Putin: John McCaini kätel on Vietnami rahulike kodanike veri
AFP/Scanpix

Venemaa peaminister Vladimir Putin leiab, et USA senaatori John McCaini ähvardused ei ole suunatud mitte tema vastu isiklikult, vaid Venemaa vastu. Putin on endiselt veendunud, et oli vastuvõetamatu selle stsenaariumi kasutamine, mille lääs Liibüa juhi Muammar Gaddafi vastu käiku lasi. Kõik küsimused oleks Putini sõnul pidanud lahendama demokraatlikul teel.

Putinilt küsiti tema otseliini käigus, kuidas suhtub ta McCaini avaldusse, kes oktoobris võrdles järjekordselt Venemaad Liibüaga ja ütles, et Gaddafi tapmine peaks Venemaa peaminister Putini muretsema panema, vahendab RIA Novosti.

„Üldiselt ei ole see minu kohta öeldud. See on öeldud Venemaa kohta. Mõned tahavad Venemaad niimoodi kõrvale lükata, et ta ei segaks maakeral valitsemist,“ ütles Putin.

Putini sõnul kardavad lääneriigid endiselt Venemaa tuumapotentsiaali.

„Härra McCain, nagu teada, sõdis Vietnamis. Ma arvan, et tema kätel on piisavalt rahumeelsete kodanike verd. Talle meeldib see ilmselt väga, ta ei suuda elada ilma nende jälkade stseenideta, Gaddafiga arveteõiendamise kohutavate stseenideta, kui kogu maailma ekraanidel näidati, kuidas teda veriselt tapetakse. See ongi demokraatia?“ küsis Putin.