Putin hoiatas ajaloo ümbervaatamise eest

 (98)
Vladimir Putin Punasel väljakul
Reuters/Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin teatas oma võidupäeva kõnes, et Suure Isamaa sõjakangelaste kangelastegude ja nende auks püstitatud mälestusmärkide rüvetamine viib riikide ja inimeste vahelise vaenu ning usaldamatuseni.

„Need, kes püüavad täna pisendada seda hindamatut kogemust, kes rüvetavad sõjakangelaste mälestusmärke — solvavad ka omaenda rahvast, külvavad vaenu ja uut usaldamatust riikide ja inimeste vahele,” rõhutas president Punasel väljakul peetud võidupäeva paraadil.

Putin märkis, et „igasuguste sõdade põhjuseid tuleb otsida eelkõige rahuajal tehtud vigades ja möödalaskmistes, aga nende juured peituvad ideoloogiate vastandamises ja ekstremismis.”

„Seda enam, et ka meie päevadel ei jää selliseid ohte vähemaks. Nad vaid muunduvad, muudavad oma kuju. Ja neid uutes ähvardustes, nagu ka Kolmanda Reichi aegadel on seesama põlgus inimelu vastu, samad pretensioonid enda ainulaadsusele ja diktaadile maailmas,” rõhutas president.

Ta ütles, et vaid „ühiskondlik vastutustunne ja õiglane partnerlus saavad nendele väljakutsetele vastu seista ning suudavad anda kooskõlastatud vastulöögi igasugustele katsetele tekitada järjekordne relvastatud konflikt, lõhkuda maailma julgeolekut.”

 Vaata videot
Video vaatamiseks pead omale installeerima Flash Player 8 playeri, mille allalaadimiseks vajuta siia.