Putin: Hodorkovski istub ilma minu abita teenitult türmis

 (41)
Russia's Prime Minister Vladimir Putin looks at a leopard as he visits the National Park in Sochi, September 19, 2009. Picture taken September 19, 2009.  REUTERS/Ria Novosti/Pool/Alexei Druzhinin  (RUSSIA POLITICS ANIMALS)
Reuters/Scanpix

Vene Föderatsiooni valitsusjuht Vladimir Putin teatas, et ei oma mitte mingit seost endise oligarhi Mihhail Hodorkovski kohtuprotsessiga ja selle kuluga.

Putin andis esmaspäeval päevaleht Kommersandile intervjuu, milles ta muu hulgas rääkis ka kütusegigandi JUKOSe endise ja praegu vangis istuva juhi Mihhail Hodorkovski siiani kestvast kohtusaagast.

„Ta kannab teenitud karistust. Tuleb välja - saab vabaks inimeseks. Mina juba pole kindlasti teda nurka ajanud," ütles Vene valitsusjuht väljaandele.

Vestlusel teisest JUKOSe protsessist tegi Vladimir Putin üllatunult suured silmad ja ütles, et ei tea millest jutt käib.

„Teine protsess? Kui ma kuulsin teisest protsessist, siis olin väga üllatunud, küsisin, mis protsess, ta (Hodorkovski) ju istub juba. Milline teine protsess? Kuid kui selline protsess käib, siis tähendab, et seaduse seisukohast on selleks vajalikkus. Ei mina aja seda asja," selgitas Putin.