Putin hakkab raskel ajal Nivaga sõitma

 (45)
Putin hakkab raskel ajal Nivaga sõitma
ITAR-TASS

Volgamaal viibiv Venemaa peaminister Vladimir Putin teatas kohtumisel Togliattis (kuni 1964 Stavropol) AvtoVAZi autotehase töötajatega, et on tehases toodetavatest sõidukitest valinud endale Niva maasturi.

Putin lisas, et auto on juba ostetud ning see võetakse lähiajal ka liiklusmiilitsas (GIBDD) arvele. „Ta (Niva) on mul juba olemas, varsti võtan arvele," ütles Vene peaminister infoagentuuri Interfaxi vahendusel.

RIA Novosti täpsustab, et vastavalt Putini poolt 2007. aasta duumavalimiste eel Venemaa keskvalimiskomisjonile esitatud andmetele kuulub talle kaks sõiduautot, millest mõlemad on Volgad (1960. ja 1965. aasta väljalase).

Putin saabus Togliattisse AvtoVAZi tehasesse nõupidamisele Vene autotootjatega, kus osalevad lisaks kohalikele töösturitele ka GAZi grupi, Sollersi, KamAZi, aga ka tolli- ja maksuametite ning Vnešekonombanki (väliskaubanduspank) esindajad.

Nõupidamisel kavatsetakse arutada riigi võimalusi toetada kodumaist autotööstust, muu hulgas ka AvtoVAZi toetamist 26 miljardi rublaga (9,1 miljardit krooni), mis kulub võlgade kustutamiseks ja tarnijatega arveldamiseks.

---