Putin andis korralduse kõigi venemaalaste massivaktsineerimise alustamiseks

 (23)
Putin andis korralduse kõigi venemaalaste massivaktsineerimise alustamiseks
Foto: Mihhail Klimentjev/TASS

Venemaa president Vladimir Putin andis nõupidamisel valitsusega korralduse alustada järgmisest nädalast kõigi venemaalaste massilist vaktsineerimist, vahendas telekanal Rossija 24.

Putini sõnul kandis peaminister Mihhail Mišustin talle varem ette, et tööstus „ei ole mitte ainult täitnud kõiki lubatud normatiive ja mahte, vaid on ka vaktsiini väljalaskmise plaanilised mahud ületanud”.

„Me peame minema ulatuslikult vaktsineerimiselt üle massilisele,” ütles Putin.

Putin andis valitsuse liikmetele korralduse valmistada ette vastav infrastruktuur ja töögraafik.

„Jumal tänatud, meie vaktsiin ei vaja transportimisel mingeid äärmuslikke tingimusi, nagu -50, -70 kraadi. Meil on kõik märksa lihtsam ja töötab efektiivsemalt,” ütles Putin.

Asepeaminister Tatjana Golikova ütles, et võimud on valmis alustama massivaktsineerimist alates esmaspäevast.

„Me oleme valmis täitma teie korralduse ulatuslikult vaktsineerimiselt elanikkonna laiemale vaktsineerimisele ülemineku kohta juba jaanuaris-veebruaris ja nii edasi,” ütles Golikova.

Golikova sõnul toimus ja jätkub vaktsineerimine riigis vaatamata pühadele plaanilisel režiimil. Kolme päevaga, 11.-14. jaanuaril toimetatakse regioonidesse umbes 600 000 doosi vaktsiini ning tootmise ja tarnete kasvatamise töö jätkub.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!