Punasel väljakul sai punaräti 3000 pioneeri

 (24)
Punasel väljakul sai punaräti 3000 pioneeri
RIANovosti

Moskvas Punasel väljakul said punased kaelarätid umbes 3000 Venemaa keskoblastitest pärit kooliõpilast, kes seejärel asetasid lilled Lenini mausoleumi juurde.

Pioneeriorganisatsiooni vastuvõtmise traditsioonilisel tseremoonial said kaelarätid Moskva, Vladimiri ja Tuula oblasti ning Moskva linna lapsed. Üritusest võtsid osa Venemaa kommunistliku partei esimees Gennadi Zjuganov ning riigiduuma ja Moskva linnaduuma liikmed, vahendab Lenta.ru.

Tseremoonial ütles Zjuganov, et laste ja noorte liikumise loomine on üks partei tähtsamaid eesmärke. Lastele tuletati meelde, et koos punase kaelarätiga võtavad nad enesele kohustuse järgida suure Nõukogude riigi parimaid traditsioone.

Pioneeriorganisatsioon loodi 19. mail 1922. aastal 2. ülevenemaalise Komsomoli konverentsi otsusega. Organisatsiooni võeti lapsi vanuses 10 kuni 15 aastat.

Pioneerid võtsid osa nälja tagajärgede likvideerimisest Volga ääres, võitlesid Saksa fašistlike vägedega Suures Isamaasõjas ja aitasid üles ehitada tööstust sõjajärgsetel aastatel, kirjutab Lenta.ru.