Prussakad ja vereimejatest lutikad vallutavad Helsingit

 (41)
LEAD Technologies Inc. V1.01
AFP/Scanpix

Lutikad on sel aastal asunud põhjanaabrite pealinnas Helsingis ulatuslikule pealetungile. Juulikuus tehti linna keskkonnakeskusele 70 avaldust, samas kui terve eelmise aasta jooksul oli neid vaid 56.

Verejanuliste putukate löögi alla sattusid päevalehe Helsingin Sanomat teatel muu hulgas ka eelmisel nädalal Soome pealinna seminarile saabunud sadakond balletitantsijat, kes olid sunnitud hotelli vahetama.

Hõlpsasti koos reisipagasi riigist-riiki rändavad putukad ei ole vaid hotellide nuhtlus - lutikad võivad suurepäraselt levida ka kortermajades.

„Olukord on juba natuke murettekitav. Lutikate arvukus on viimasel aastal selgelt kasvanud," kurtis Helsingi keskkonnakeskuse spetsialist Monica Gorbatow.

Gorbatow ei osanud esialgu öelda, miks sel aastal on voodites peituvaid lutikaid nii palju Helsingisse siginenud. Ta välistas võimaluse, et inimesed on hakanud lihtsalt varasemast rohkem avaldusi tegema.

„Varem häbeneti lutikatest rääkida, nüüd enam mitte," lisas Gorbatow.

Lisaks on prussakatel õnnestunud varasemast rohkem kodudesse tungida, kuid nende arvukuse tõus ei ole nii silmnähtav kui lutikate puhul.