Prokurör: Orly lennujaama ründaja kavatses tappa ja surra Allahi eest

 (33)
Orly
OrlyFoto: AFP

Mees, kes lasti laupäeva hommikul Prantsusmaa pealinna Pariisi Orly lennujaama reisiterminali alal maha, ähvardas avada tule ja surra Allahi eest.

Pariisi prokuröri Francois Molins'i sõnul saabus 39-aastane Ziyed Ben Belgacem lennujaama laupäeva hommikul, viskas maha koti bensiinikanistriga ja ründas lennuterminali turvavat naissõdurit.

Äärmuslane võttis sõjaväelaselt ära relva ja kasutas naist kaitsekilbina. „Langetage oma relvad. Pange käed kuklale. Ma olen siin selleks, et Allahi eest surra. Igal juhul hakkavad inimesed surema,“ vahendas prokurör Molins ründaja sõnu.

Sõdurid avasid seejärel tule ja tapsid Belgacemi.

Orly Foto: CHRISTOPHE SIMON, AFP

Ründaja taskutest leiti sularaha 750 eurot ja islami püha raamat Koraan. Tema kodust avastati hiljem ka mitu grammi kokaiini, matšeete ja veidi välisvaluutat.

Seotud lood:

Belgacemi isa, vend ja onu võeti eilse rünnaku järel samuti vahi alla, ütles prokurör.

Võimud teadsid juba aastate eest, et Belgacem oli äärmuslike vaadetega, tõdes politsei.

Orly Foto: Kamil Zihnioglu, AP

Mõni tund enne rünnakut tulistas Belgacem Pariisi tänaval juhuslikku politseinikku.

Ta helistas seejärel ka oma isale ja vennale, tunnistades, et tegi midagi rumalat.

Veidi hiljem sisenes Belgacem Vitry-sur-Seine'il asuvasse baari, kus ta tegi oma õhupüssist lasu kedagi tabamata. Ta jätkas teekonda, varastades auto ja suundudes sellega lennujaama.

Alles eelmisel kuul tulistasid kaks sõdurit Pariisis Louvre'i muuseumi juures terrorismikavatsusega meest, kes üritas nuga käes muuseumisse siseneda. Enne kavandatavat rünnakut karjus ta „Allah Akbar“ („Jumal on kõikvõimas“).