Prokuratuur laskis läbi otsida Ukraina korruptsioonivastase büroo

 (4)
Prokuratuur laskis läbi otsida Ukraina korruptsioonivastase büroo
Juri LutsenkoFoto: reuters

Reedel külastasid Ukraina korruptsioonivastast bürood peaprokuratuuri töötajad, kes korraldasid seal läbiotsimise ja teatasid, et büroo ametnikke süüdistatakse ebaseaduslikus pealtkuulamises.

Riigi peaprokurör Juri Lutsenko ütles väljaandele Kyiv Post, et väidetav illegaalse pealtkuulamine oli seotud Kiievi oblasti asepeaprokurör Oleksandr Kolesnõki kriminaalasjaga, keda kahtlustatakse 300 miljoni grivna (10, 8 miljoni euro) väärtuses suhkruvarguses. Lutsenko teatel kuulas büroo pealt isikut, kellel polnud juhtumiga mingit seost.

Büroo pressiesindaja kinnitusel oli pealtkuulamine legaalne. Samuti pidas büroo illegaalseks Petšerski kohtu määrust läbiotsimise lubamise kohta, kuna seal polnud kirjas ei pealtkuulatava ega väidetava süüdlase andmeid. Seetõttu võimaldas läbiotsimisorder prokuratuuril konfiskeerida ükskõik milliseid dokumente, märkis büroo.

Vaatlejad peavad peaprokuratuuri lojaalseks president Petro Porošenkole ning korruptsioonivastast bürood seevastu pigem täitevvõimust sõltumatuks ja seadustele tuginevaks organiks. Kyiv Post märgib, et varem on peaprokuratuur korduvalt keeldunud olulisemaid korruptsiooniasju büroole uurimiseks üle andmast.

Väljaanne lisab, et läbiotsimise korraldas prokurör Dmõtro Sus, keda peetakse lähedaseks korruptsioonis kahtlustatavatele Porošenko liitlastele Ihor Kononenkole ja Oleksandr Hranovskile. Peaprokurör Lutsenko ise oli tänavu aasta kevadeni Porošenko üks tähtsamaid liitlasi parlamendis.

Küsitlus #118543