Prints Andrew sattus seksiskandaali

 (21)
Yorgi hertsog prints Andrew
Yorgi hertsog prints AndrewFoto: LEON NEAL, AFP

2008. aastal alaealise tütarlapsega seksimises süüdi mõistetud USA investeerimispankur Jeffrey Epsteini kohtuasjas viidatakse ka Suurbritannia kuningakoja liikmele prints Andrew'le.

Prints Andrew' nime nimetas naine, keda tema sõnul sunniti printsiga seksima aastatel 1999-2002, kui ta oli alaealine.

Naise sõnul sunniti teda printsiga seksima Londonis, New Yorgis ja Kariibi meres asuval erasaarel, mis kuulus Epsteinile.

Buckinghami palee kõneisiku sõnul on tegemist USAs toimuva kohtuvaidlusega, kus Yorki hertsog prints Andrew ei ole osaline ning seetõttu asja lähemalt ei kommenteerita. Kõneisiku sõnul ei vasta aga tõele väide, et prints on seksinud alaealisega.

Prints Andrew on troonipärimisjärjestuses neljandal kohal ning tema vend on prints Charles. Seksiskandaali sattunud prints Andrew'd on kritiseeritud sõpruse pärast investeerimispankur Epsteiniga. Mehi pildistati 2010. aasta detsembris, pärast seda, kui Epsrein oli kandnud 2008. aastal saadud 18 kuu pikkuse vanglakaristuse. Epstein mõisteti vangi 14-aastase tüdruku prostitutsioonile õhutamise eest. Prints on külastanud Epsteini korduvalt ka pankuri Floridas asuvas kodus.