President: Lätit ootab erakordselt raske aasta

 (18)

Läti riigipea Valdis Zatlers esines avaldusega, milles ta tunneb muret riigi majandusliku tuleviku üle. Tema arvates tuleb 2009. aasta nii Läti riigi kui iga elaniku jaoks erakordselt raske.

„Olukord 2009. aastal saab olema väga keerukas ja see käib ka iga elanikku kohta eraldivõetuna. Mis puudutab aga valitsuse otsust (palkade külmutamise kohta), siis oli see õige samm. Kui sul pole sissetulekuid, siis sa ei saa kulutada — seda tõde tuleb korrata kui mantrat,“ ütles Zatlers intervjuus Läti telekanalile LNT.

Lisaks ütles president, et valitsus ei saa ka puhtfüüsilistel põhjustel tõsta riigiteenistujate palku, sest olukord 2009. aasta riigieelarve ümber on väga komplitseeritud.

Läti valitsus võttis eelmisel neljapäeval vastu otsuse mitte tõsta riigiteenistujate palka 2009. aastal, mis kutsus esile protestidelaine ja ametiühingute ähvarduse streike korraldada.

Inflatsioon on Lätis kõrge, kuid langeb aeglaselt — augustis oli see 15,7 protsenti, mis on siiski madalam kui samal ajal aasta tagasi. Juuli oli inflatsioon 16,7 protsenti.