President Kaljulaid kohtub Pekingis Hiina presidendi ja peaministriga

 (32)
President Kaljulaid kohtub Pekingis Hiina presidendi ja peaministriga
Kersti KaljulaidFoto: Priit Simson

President Kersti Kaljulaid sõidab järgmisel nädalal töövisiidile Hiina Rahvavabariiki, kus kohtub Hiina president Xi ja peaminister Li Keqiangiga ning osaleb Maailma Majandusfoorumi iga-aastasel tehnoloogia- ja innovatsioonikonverentsil Tianjinis.

Samuti osaleb ta Eesti ja Hiina ettevõtjate ümarlaual ning kohtub Eesti keelt õppivate Hiina tudengitega.

Presidendi välisnõuniku Lauri Kuusingu sõnul on Eesti ja Hiina poliitiline ja majanduslik läbikäimine oluline, sest tegemist on maailma suuruselt teise majanduse ning ÜRO julgeolekunõukogu alalise liikmega.

„Kohtumised Hiina presidendi ja peaministriga annavad võimaluse kõrgeimal poliitilise tasandil Eestit ja selle edulugu tutvustada ja edendada kahepoolseid majandussuhteid Eesti jaoks kõige olulisema kaubanduspartneriga Aasias,“ selgitas Kuusing.

Viimastel aastatel on Eesti ja Hiina kultuurikoostöö tihenenud, kuid lisaks sellele on jõudsalt edenenud ka kahe riigi majanduskoostöö.

„Ehitame koos Jordaaniasse elektrijaama ning korraldame Hiina e-kaubanduse platvormidelt Euroopasse tellitud kauba logistikat. Samuti on viimasel aastal tulnud Hiinast Eestisse vähemalt kaks väga tähelepanuväärset investeeringut – sõidujagamise platvormi Taxify ja lennukite hooldusega tegelevasse ettevõttesse Magnetic MRO,“ rääkis Eesti suursaadik Hiinas Marten Kokk.

Ka Eesti on saadiku sõnul asunud Hiinas kanda kinnitama ja nii toodab juba mõnda aega Hiinas elektriskuutreid Stigo.

Seotud lood:

Samuti avas möödunud nädalal Saaremaa ettevõte Saare EREK Hiinas Hubei provintsis freespalk- ja elementmajade tehase, mis on 15 000 ruutmeetri ja 100 töölisega Baltimaade suurim tööandja Hiinas.

Kaljulaid on Hiinas töövisiidil 18.–21. septembril. Viimati külastas Eesti riigipea Hiinat 2005. aastal.