Prantsusmaa üheksas linnas hakkab koroonaviiruse tõttu kehtima öine liikumiskeeld

 (31)
Prantsusmaa üheksas linnas hakkab koroonaviiruse tõttu kehtima öine liikumiskeeld
Foto: FRED TANNEAU, AFP

Prantsusmaa president Emmanuel Macron teatas öise liikumiskeelu kehtestamisest Pariisis ja veel kaheksas linnas koroonaviiruse kiire leviku ohjeldamiseks.

Liikumiskeeld kella 21-st kuni 6-ni hakkab kehtima laupäevast ja see on jõus vähemalt neli nädalat, teatas Macron teleintervjuus, vahendab BBC News.

Kuulutati välja ka tervishoiualane eriolukord.

Öine liikumiskeeld hakkab kehtima Pariisis ja selle eeslinnades ning Marseille’s, Lyonis, Lille’is, Saint-Étienne’is, Rouenis, Toulouse’is, Grenoble’is ja Montpellier’s. See puudutab kokku 22 miljonit inimest.

Macron selgitas, et liikumiskeeld ei lase inimestel enam öisel ajal restorane ja üksteise kodusid külastada.

Elanikud vajavad liikumiskeelu ajal kodust väljas olemiseks põhjendatud põhjust, teatas Macron, lisades, et mõistab, et liikumiskeeld on inimeste jaoks raske asi.

Seotud lood:

Hädavajalikud käigud on siiski lubatud. Ilmaasjata väljas viibimise eest trahvitakse aga 135 euroga.

Koolid jäävad avatuks ja päevasel ajal on lubatud ka regioonide vahel reisimine.

Kodudes ei ole lubatud koguneda rohkem kui kuuel inimesel, kui nad ei ole ühe leibkonna liikmed.

Ettevõtted, mis meetmete tõttu kannatavad võivad küsida riigilt abi, teatas Macron, kelle sõnul on teine üleriiklik sulgemine „ebaproportsionaalne”.

„Sõnum, mille ma tahan täna õhtul saata, on see, et mina vajan teist igaüht, me vajame üksteist, et leida lahendusi,” ütles Macron. „Me saame sellest üle, koos.”

Eile kinnitati Prantsusmaal 22 951 uut koroonaviirusega nakatumise juhtumit. Üle 20 000 uue juhtumi lisandus kolmandat korda kuue päeva jooksul. Macroni sõnul on uute reeglite eesmärk vähendada uute juhtumite arv päevas umbes 3000-ni.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!