Prantsusmaa alustas koroonapatsientide evakueerimist ülikiirrongiga TGV

 (4)
Prantsusmaa alustas koroonapatsientide evakueerimist ülikiirrongiga TGV
Foto: FREDERICK FLORIN, AFP

Prantsusmaa alustas koroonaviiruse patsientide evakueerimist ühest oma tõsisemast koroonakoldest riigi idaosast Alsace’ist spetsiaalse TGV ülikiirrongiga.

Kiirrongi kasutamine sel otstarbel on esmakordne Prantsusmaal ja kogu Euroopas, vahendab RFI.

20 koroonaviiruse patsienti, kes vajavad intensiivravi, viiakse Strasbourg’ist Loire’i regiooni, kus olukord on üks paremaid.

Kahekordne TGV mahutab tavaliselt sadu reisijaid. Haigete veoks kohandatud rongiga sõidab aga alla saja inimese, kellest umbes 50 on logistika- ja meditsiinipersonal Nantes’ist, Angers’st ja Pariisist, kes saadavad 20 patsienti.

Prantsusmaa raudteefirma SNCF pakkus rongide meditsiinitranspordiks kasutamist näiteks terroriaktide korral, et viia inimesi riigi ühest osast teise. Nüüd viiakse see teooria praktikasse.

Rong saabus Strasbourg’i jaama eile õhtul ja täna hommikul saabusid selle juurde kiirabiautod.

Seotud lood:

Patsiendid jagati viie vaguni vahel, igasse vagunisse neli inimest. Kanderaamid asetati istmetele, mida ei eemaldatud.

Foto: Christian Hartmann, REUTERS

Igas vagunis on arst, intern, anestesioloog ja kolm õde. Patsiendid on vaguni allkorrusel, ülemist korrust kasutab personal ringiliikumiseks ja materjali liigutamiseks.

SCNF otsustas pikendada rongi kümne vaguni pikkuseks. Esimesed viis vagunit on mõeldud pehmendama igasuguseid lööke, näiteks kokkupõrkeid loomadega raudteel.

Selline rongi kasutamine patsientide transportimiseks on Euroopas esmakordne, teatas Prantsusmaa tervishoiuminister Olivier Véran. Seda võidakse korrata, sest Ida-Prantsusmaa haiglad on koroonapatsientidega üle koormatud ja lähenevad võimekuse piirile.

Viimased kaheksa päeva on patsiente juba Alsace’ist mujale viidud. Sõjaväelennukid evakueerisid 18 patsienti Mulhouse’ist Marseille’sse, Bordeaux’sse, Quimper’sse ja Bresti.

Helikopteriga on patsiente viidud üle piiri Saksamaale. Pühapäeval tõi mereväe helikopterikandja, mille pardal on ka hospidal, patsiente Korsika saarelt Ajacciost Marseille’sse.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!