Prantsuse kukk Maurice võitis kohtus õiguse varahommikul kireda

 (23)
Prantsuse kukk Maurice võitis kohtus õiguse varahommikul kireda
Foto: REGIS DUVIGNAU, REUTERS

Kuulsaks saanud Prantsuse kuke Maurice’i omanik Corinne Fesseau väljus võidukalt kohtulahingust naabritega varahommikuse kiremise üle.

Fesseau naabrite kohtuhagi pääses pealkirjadesse üle maailma ning seda peeti sümboolseks näiteks pingete kohta maarahva ja suvilaomanike vahel, vahendab AFP.

„Maurice võitis ja hagejad peavad maksma tema omanikule tuhat eurot kahjutasu,” ütles Fesseau advokaat Julien Papineau.

Fesseau ütles Lääne-Prantsusmaal Rochefort’i kohtus, et keegi tema Oléroni saarel asuva kodu lähedal ei olnud kunagi varem Maurice’i üle kaevanud, enne kui kaks pensionäri ostsid sinna suvekodu.

Pärast naabrite kaebust, et kiremine ajab nad hommikul üles, püüdis Fesseau korduvalt lindu vaigistada, aga tulutult.

Lugu sai Prantsusmaal üleriiklikud mõõtmed. 140 000 inimest kirjutasid alla petitsioonile „Päästke Maurice” ja kanti T-särke tema pildi ja kirjaga „Laske mul laulda”.

Kriitikute sõnul on tegemist laiema probleemiga, mis seisneb selles, et traditsioonilist maaelu ähvardavad väljastpoolt tulijad ja linlased, kes ei suuda või ei taha maaelu tegelikkust mõista.

Maurice ja tema omanik ei ole ainsad kohtusse kaevatud. Sel nädalal kaebas uustulnukast naaber kohtusse naise Landes’i pardikasvatuspiirkonnas, sest ei kannatanud välja tema partide prääksumist ja hanede kaagutamist.

Küsitlus #118543