Prantsuse Alpides puhkes suusa-kuurordis tulekahju: kaks inimest hukkus

 (5)
Prantsuse Alpides puhkes suusa-kuurordis tulekahju: kaks inimest hukkus
Foto: Reuters

Prantsuse Alpides Courcheveli suusakuurordis puhkes ööl vastu tänast ulatuslik tulekahju, kui põlema süttis kolmekorruseline elumaja, milles jättis elu kaks ja sai vigastada veel neliteist inimest.

Tulekahju, mis puhkes vahetult enne päikesetõusu, sai alguse suusabaasi töötajate majast ja levis sealt veel kahele majale, mistõttu tuli evakueerida enam kui poolsada inimest, sh välismaalasi, vahendab BBC.

70 päästetöötajat saabus sündmuspaigale tulekahjut, mille tekkepõhjus ei ole veel teada, kustutama.

Telekaadritelt on näha, kuidas päästeautode redelitega püütakse inimesi põlevatest hoonetest päästa: ühel videoklipil on näha, kuidas naine hüppab kõrvetavate leekide eest kolmandalt korruselt alla, maandudes mitte kaugel rahva seast, kes šokis ilmetega tulekahju eemalt jälgis.

Hiljem leiti hoonest kaks surnukeha. Teadaolevalt toimetati kolm inimest haiglasse helikopteriga, tulenevalt nende vigastuste raskusastmest: nende ja veel ühe inimese seisund ei ole kiita.

„On raske öelda, kas nende vigastuste raskuse põhjustas aknast alla hüppamine või põleng,“ ütles kohalik valitsusametnik Frédéric Loiseau uudistekanalile BFMTV. „Tulekahju oli kolmandal korrusel, mistõttu tuli osadel inimestel ellujäämise nimel aknast alla hüpata.“

Juhtunut uurib politsei.