Powell kaitses veteranide ees Iraagi sõda

 (14)
Colin Powell
Reuters/Scanpix

USA välisminister Colin Powell väitis esmaspäeval, et Ühendriikide juhitavad operatsioonid Iraagis ja Afganistanis on tugevdanud stabiilsust ja levitanud demokraatiat kogu maailmas.

“Iraagis ja Afganistanis on vabastatud 55 miljonit inimest, kes vaatavad nüüd tulevikku lootusrikkalt,” ütles Powell välissõdade veteranide aastakonvendil. Samal päeval esines veteranide ees president George W. Bush, kes avalikustas kava kuni 70.000 USA sõduri äratoomiseks Euroopast ja Aasiast.

“Ameerika relvajõud välismaal on jäänud aastakümneteks sisuliselt sinna, kus lõppesid eelmise sajandi sõjad,” ütles Bush veteranidele. “Maailm on muutunud ja koos sellega peab muutuma ka meie paiknemine.”

Oma kõnes puudutas Powell põgusalt ka presidendi väljakuulutatud vägede ümberpaigutamist. Välisministri sõnul on Bushi plaan võrreldav jõudude vähendamisega, mille USA sai läbi viia pärast Saksamaal pärast kommunismi kokkuvarisemist ja Berliini müüri langemist.

Powell kaitses Ühendriikide sõda terrorismiga ja ennustas, et kokkuvõttes jääb USA peale.

“Vabad inimesed ei jää kauaks vabaks, kui nad lubavad vaenlasel valida kohta ja aega, mil rünnata,” ütles Powell. “Võitlus tuleb pikk, kuid me võidame.”.