Portugali president pani end vabatahtlikku koroonaviiruse karantiini

 (4)
Portugali president pani end vabatahtlikku koroonaviiruse karantiini
Marcelo Rebelo de SousaFoto: Kamil Zihnioglu, AP

Portugali presidendiadministratsioon teatas, et 71-aastane president Marcelo Rebelo de Sousa tühistas kogu oma avaliku tegevuse ja jääb koroonaviiruse puhangu tõttu koju.

Rebelo de Sousa võttis hiljuti vastu grupi õpilasi koolist, mis pärast seda suleti, sest seal avastati ühel õpilasel COVID-19, vahendab Associated Press.

Administratsiooni teatel presidendil haigussümptomeid ei ole. Lisati, et nakatunud õpilane ei kuulunud gruppi, mis presidendipaleed külastas. Rebelo de Sousa otsustas siiski end isoleerida, et näidata eeskuju ennetavate meetmete kasutuselevõtu kohta, jätkates samas töötamist kodus.

Kuigi Rebelo de Sousa lasi end koos õpilastega pildistada, ei tervitanud ta neid ükshaaval, teatas presidendiadministratsioon.

Portugalis on seni registreeritud 25 koroonaviirusesse nakatumise juhtumit, surnud ei ole keegi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!