Porošenko: Ukrainal on üha raskem Vene agressiooni vastu lääne toetust kindlustada

 (62)
Porošenko: Ukrainal on üha raskem Vene agressiooni vastu lääne toetust kindlustada
Foto: Sergei Tšuzavkov, AP

Ukraina jaoks on muutunud üha raskemaks kindlustada lääne toetus võitluses Vene agressiooni vastu ning Venemaa täiemõõdulist sissetungi ei saa välistada, teatas president Petro Porošenko teisipäeval.

Porošenko sõnul panevad Euroopa sisemise tugevuse proovile välised probleemid nagu rändekriis ja terrorirünnakud ning ta hoiatas, et 2017. aasta valimistel võivad tulla võimule poliitilised jõud, mis on rohkem valmis Kremliga kompromissile minema, vahendab Reuters.

„Ukraina vajab jätkuvalt tugevat rahvusvahelist toetust võitluses Vene agressiooni vastu,“ ütles Porošenko parlamendi ees esinedes. „Selle toetuse kindlustamine on aga muutumas meie diplomaatide jaoks üha keerulisemaks erinevate objektiivsete ja subjektiivsete faktorite tõttu.“

Porošenko hoiatas, et kuigi Ukraina on praegu väiksemas ohus kui aasta varem, ei saa Venemaa täiemõõdulist sissetungi välistada.

„Järgmise aasta jooksul võivad valimiste tulemusena mitmes Euroopa riigis tulla võimule poliitilised jõud, mis ei pruugi olla ekstremistlikud, kuid kalduvad kompromissidele Kremliga,“ ütles Porošenko. „Euroopa räägib endiselt ühel häälel, kuid on ka riike, kus vene aktsent on juba liiga kuuldav.“