Pööre Hiinas: eile polnud ühtegi uut lokaalselt levivat koroonajuhtumit

 (93)
SIPA/00941959/000009
Koroonaviirusesse nakatumise kontroll.Foto: Vichan Poti/PACIFIC PRESS/SIPA

Alates koroonaviiruse leviku algusest möödunud aasta lõpus ei registreeritud eile Mandri-Hiinas esimest korda ühtegi uut lokaalselt levivat koroonajuhtumit.

CNNi kinnitusel tähistab see suurt pöördepunkti Covid-19 nime saanud viiruse ohjeldamise üleilmses lahingus. Hiina küll teatas eile 34st uuest koroonaviiruse juhtumist, ent kõik need inimesed saabusid välismaalt.

Veel eelmisel kuul registreeris Hiina tuhandeid uusi koroonajuhtumeid päevas ja seda riiki peeti kõige kõrgema riskiga nakkuspiirkonnaks maailmas. Taustaks liikumispiirangud sadadele miljonitele kodanikele, range kodukarantiin ja suur üleriigiline pingutus, mis lõpuks on hakanud mõju avaldama.

Hiina asemel asub suurem oht nüüd mujal. Haigusjuhtumite ja hukkunute arv väljaspool Hiinat on viimase kahe nädala jooksul plahvatuslikult kasvanud, pandeemia on eriti tugevalt tabanud USAd ja Euroopat.

Siiski kardetakse ka Mandri-Hiinas ja Hongkongis veel võimalikku teist nakkuslainet, kuna inimesed naasevad välismaalt, tuues viiruse endaga kaasa.

Lisaks 34-le uuele imporditud koroonaviiruse juhtumile teatas Hiina riiklik tervishoiukomisjon eile ka kaheksa inimese surmast Covid-19 viiruse läbi. Riigis on nüüd teada kokku 80 928 koroonajuhtumit ja 3245 surma.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!