Poolas toimub üleriigiline naiste streik abordi keelustamise vastu

 (19)
Poolas toimub üleriigiline naiste streik abordi keelustamise vastu
Foto: Anna Ferensowicz/Pacific /SIPA

Poolas toimub esmaspäeval üleriigiline naiste streik, millega väljendatakse vastuseisu kavandatavatele karmidele piirangutele aborditegemisele. Streigist osavõtjad ei lähe tööle ega kooli ning mittetöötavad naised hoiduvad koduste tööde tegemisest.

Aktsiooniks kutsuti üles internetis ning see on mõeldud reaktsioonina abordi täielikule keelamisele. Eelmisel nädalal saatis Poola seim seaduseelnõu läbitöötamiseks komisjoni, lükates esimesel lugemisel tagasi eelnõu, mis oleks võinud reegleid liberaliseerida, vahendab väljaanne Dziennik.pl.

Streikijatel on kavas mitmeid erinevaid algatusi: meeleavaldusi, häppeninge, mitmed organisatsioonid korraldavad lahtiste uste päeva, kavas on ühine toiduvalmistamine, raamatute lugemine, avatud treeningud. Aktsiooni toetavad paljud mehed, kes on teatanud, et on näiteks valmis streikivatele naistele süüa valmistama.

Oma toetusest streigile on avalikult teatanud ka mõned tööandjad. Mõned poed, kohvikud, restoranid jne panevad välja teate, et on streigi tõttu suletud.

Need naised, kes streikida ei saa, on teatanud, et lähevad tööle mustas riietuses, millest on saanud abordiseaduse karmistamise vastase protesti sümbol. Need, kes streikijatega nõus ei ole, on teatanud, et kannavad värvilisi riideid.