Poolas pandi pärast ühe ministri positiivset proovi 15 valitsuse liiget karantiini

 (8)
Poolas pandi pärast ühe ministri positiivset proovi 15 valitsuse liiget karantiini
Michał WośFoto: TOMASZ GZELL, EPA

Poolas pandi 15 ministrit karantiini pärast teadet, et positiivse koroonaviiruse proovi on andnud 29-aastane keskkonnaminister Michał Woś, teatas peaministri personaliülem Michał Dworczyk.

Woś teatas, et tema proov osutus positiivseks eile õhtul. Ta tunneb end enese sõnul hästi. Valitsuse viimane istung leidis aset 10. märtsil, vahendab BBC News.

Dworczyki sõnul puudus sellelt istungilt 24 ministrist üheksa, sealhulgas peaminister Mateusz Morawiecki ja tervishoiuminister Łukasz Szumowski. Ülejäänud ministritelt võeti eile õhtul proov ja nad on karantiinis, oodates täna teatavaks saavaid tulemusi.

Eile õhtul ütles Szumowski, et COVID-19 juhtumite kõrghetk võib saabuda Poolas 2-3 nädala pärast. Seni on Poolas kinnitatud 177 juhtumit ja neli surma.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!