Poolakad usuvad, et jalgpalli MMi võidab nende koondis!

 (23)
A Polish fan cheers before the Euro 2008 Championships Group B football match Poland vs. Croatia on June 16, 2008 at Woerthersee Stadium in Klagenfurt, Austria.    AFP PHOTO / HRVOJE POLAN    -- MOBILE SERVICES OUT --
AFP/Scanpix

Iga kolmanda poolaka arvates osaleb valikturniiril põrunud Poola koondis praegu Lõuna-Aafrika Vabariigis toimuval jalgpalli MMil – seda näitab hiljutine arvamusküsitlus. Pakutakse isegi finaalturniiri võitu!

Kuigi Poola ei saanud oma maailmameistrivõistluste valikgrupist edasi, usub 30 protsenti Gemiuse poolt küsitletutest, et Poola meeskond on MMil võistlustules, teatab Polskie Radio.

Iga kümnes poolakas aga usub, et hollandlasest treeneri Leo Beenhakkeri juhitav koondis jõuab edasi play-offidesse. 8 protsenti arvab, et võidetakse vähemalt üks mäng, kolm protsenti usub, et jõutakse vähemalt neljandik- või poolfinaali.

Kolm protsenti küsitletutest olid aga koguni nii optimistlikud, et Poolast saab uus jalgpalli maailmameister.

Nendest poolakatest, kes on arusaanud, et rahvuskoondis siiski ei osale LAVi tiitlivõistlusel, toetavad valitsevat Euroopa meistrit Hispaaniat, kes purustas MMi eel Poola 6:0. Lisaks pakutakse uueks tšempioniks ka Brasiiliat ja Itaaliat.