Poola parlament Venemaale: rahvuse suurust ja riikide vahelisi suhteid ei saa üles ehitada valedele ja ajaloo võltsimisele

 (50)
Poola parlament Venemaale: rahvuse suurust ja riikide vahelisi suhteid ei saa üles ehitada valedele ja ajaloo võltsimisele
Foto: Pawel Supernak, EPA

Poola parlament võttis eile vastu resolutsiooni, milles mõistetakse hukka Vene võimude „provokatiivsed ja ebatõesed” avaldused, mis Poola parlamendi sõnul püüavad veeretada süüd Teise maailmasõja puhkemises Poolale.

Venemaa president Vladimir Putin väitis hiljuti, et Poola on Teise maailmasõja puhkemise eest osaliselt vastutav, vahendab Poola Raadio.

Putin väitis ka, et Nõukogude Liit aitas „päästa elusid”, kui vallutas 1939. aastal osa Poolast pärast Molotov-Ribbentropi pakti sõlmimist Nõukogude Liidu ja Natsi-Saksamaa vahel.

Need avaldused on Varssavis esile kutsunud suure pahameele.

Seotud lood:

„Rahvuse suurust ja riikide vahelisi suhteid ei saa üles ehitada valedele ja ajaloo võltsimisele,” öeldakse Poola parlamendi alamkojas eile vastu võetud resolutsioonis.

Resolutsioonis lisatakse, et „Teise maailmasõja puhkemiseni viisid tolle aja kaks totalitaarset jõudu: Natsi-Saksamaa ja stalinistlik Nõukogude Liit”.

Poola parlamendiliikmed teatasid, et ei nõustu „imperialistlike valede juurde naasmisega, mis põhjustavad ajaloolise dialoogi taandarengut Venemaa võimude ja teiste riikide vahel”.

Poola president Andrzej Duda süüdistas teisipäeval Putinit „poststalinistlikus revisionismis”.