Poola palub NATO-l Vene õppused hukka mõista

 (15)
Zapad-2009
Zapad-2009ITAR-TASS

Poola välisminister Radosław Sikorski saatis kirja NATO peasekretärile Anders Fogh Rasmussenile, milles palub NATO-l hukka mõista hiljuti toimunud Vene-Valgevene ühissõjaväeõppused Zapad-2009.

Septembris Poola piiri lähedal toimunud õppustel koheldi Poolat agressorina ja üks peamisi ülesandeid, mida harjutati, oli tuumalöök Poola territooriumile, vahendab Polskie Radio.

„Kui Venemaa korraldab sellised õppused meie piiri lähedal, on Poola mures ja kannab sellest ette alliansile, oodates, et see võetakse arutlusele,” ütles Sikorski.

Rasmussen hajutas need hirmud. Vastates Brüsselis Poola ajakirjanike küsimustele, ütles NATO peasekretär, et allianss on Vene-Valgevene operatsioone uurinud.

„Need õppused ei aidanud iseenesestmõistetavalt kaasa vastastikuse usalduse loomisele. Niisiis ma mõistan, miks need õppused naabermaades muret tekitasid. Siiski pean ma rõhutama, et jälgisime neid õppusi tähelepanelikult ning ei pea neid ohuks ühelegi liitlasele,” ütles Rasmussen.

Asja arutatakse tõenäoliselt NATO välisministrite kohtumisel detsembris. Samal ajal toimub ka NATO-Vene nõukogu kohtumine.