Poola keelas koroonaviiruse tõttu suured rahvakogunemised

 (4)
Poola keelas koroonaviiruse tõttu suured rahvakogunemised
Foto: PIOTR NOWAK, EPA

Poola teatas täna, et keelab koroonaviiruse leviku piiramiseks suured avalikud üritused ja kehtestab sanitaarkontrolli idapiiril.

Sellest teatati pärast valitsuse kriisijuhtimismeeskonna nõupidamist. Eile kehtestas Poola sanitaarkontrolli sadamates, rongides ning neljas piiripunktis Saksamaa ja ühes Tšehhi piiril, vahendab Poola Raadio.

Poola tervishoiuminister Łukasz Szumowski ütles täna ühisel pressikonverentsil peaminister Mateusz Morawieckiga, et Poolas on 18 koroonaviirusesse nakatumise juhtumit. Surmajuhtumeid tänahommikuse seisuga ei olnud.

Esimesest nakatumisjuhtumist teatati Poolas eelmisel nädalal.

Poola president Andrzej Duda lubas hoiduda suurte rahvakogunemise korraldamisest oma tagasivalimiskampaania raames. Presidendivalimised toimuvad Poolas 10. mail ja võimalik teine voor 24. mail.

Eile pärastlõunal teatas Poola tervishoiuministeerium, et 467 inimest on koroonaviiruse kahtlusega haiglas, 1014 karantiinis ja 7110 epidemioloogilise jälgimise all.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!