Pool aastat tagasi oma residentsi hüljanud Gaddafi tuli salaja Tripolisse

 (14)
Pool aastat tagasi oma residentsi hüljanud Gaddafi tuli salaja Tripolisse
Reuters/Scanpix

Liibüa riigipea Muammar Gaddafi ei ela oma Bab al-Azizia residentsis juba kuid. Kolonel lahkus oma Tripoli residentsist juba kevadel kui sõjalise alliansi NATO õhujõud alustasid Liibüa pommitamist. Tema täpne asukoht on siiani selgusetu. Lisatud ka video Gaddafi eest võitlevatest naistest.

"Gaddafi lõpetas Tripolis ööbimise selle aasta kevadel peale pommitamiste algust," ütles kolmapäeval infoagentuurile Interfax hästi informeeritud allikas.

Allika sõnul hakkas Gaddafi käima Tripolis kohtumistel oma väljaspool pealinna piire asuvates salajastest residentsidest. "Tema saabumise kohustuslikuks tingimuseks oli "elav kilp" kohtumispaigas," märkis agentuuri allikas.

Tripolis endiselt valitsusvägedega lahinguid löövad mässajad on lubanud Gaddafi asukoha teatajale, kinnivõtjale või mõrvajale rahalist preemiat ning amnestiat.

Vahepeal tegi aga Gaddafi pealinnas salajase ringsõidu ja tuli veendumusele, et olukord Tripolis pole ohtlik, teatas Reuters viitega koloneli audiopöördumisele. "Ma vaatasin veidi Tripolis ringi. Ma ei tundnud, et Tripoli oleks ohustatud," ütles Liibüa riigipea.

Gaddafi kutsus uues pöördumises taas oma toetajaid üles puhastama Tripolit mässulistest jõududest, nimetades neid muu hulgas "reeturiteks" ja "rottideks".

Gaddafi eest võitlevad isegi naised