Politsei: Tamerlan Tsarnajevi surnukeha sängitati viimaks mulda

 (10)
Tamerlan Tsarnajev
Tamerlan TsarnajevFoto: FBI, AP/Scanpix

Bostoni pommiplahvatustes kahtlustatav Tamerlan Tsarnajev, kes hukkus tulevahetuses politseiga, maeti lõpuks maha, mis tegi lõpu hoogu kogunud tülile tema surnukeha üle, teatas Massachusettsi osariigi Worcesteri politsei neljapäeval.

Politsei teatas oma kodulehel, et üleskutse peale võttis ühendust "julge ja kaastundlik isik", et aidata lahkunu korralikult maha matta, vahendab BNS.

"Tema surnukeha ei ole enam Worcesteri linnas ja on hauda pandud," öeldi avalduses.

Tsarnajev hukkus tulevahetuses politseiga 18. aprillil - kolm päeva pärast Bostoni maratonil toimunud pommiplahvatusi, milles hukkus kolm ja sai vigastada üle 260 inimese.

Ta suri kuulihaavadesse ja hoopidesse, selgus kohtuekspertiisist. Ilmselt jäi ta auto alla, mida juhtis tema noorem vend Džohhar. Sellest ajast saadik on kunagi paljutõotava amatöörpoksija surnukeha olnud matusebüroos, sest kalmistud keeldusid teda vastu võtmast ning Bostoni piirkonna ametnikel on keelatud sekkuda.

Matusebüroo ees protestinud inimesed nõudsid, et Tsarnajevi surnukeha saadetaks tema kodumaale Dagestani. Kuid tema USA-s elav onu väitis, et mees tuleb matta Bostoni lähistele, mida Tsarnajev oli hakanud koduks pidama. Tulemuseks oli üha inetumaks muutunud vastasseis.

Politsei ei täpsustanud, kes aitas ummiku lahendada, ega avaldanud ka haua asukohta.