Politoloog: Putin ja Medvedev ajavad endiselt ühte asja

 (14)
Russia's President Dmitry Medvedev (L) and Prime Minister Vladimir Putin attend an Orthodox Easter service at Christ the Saviour Cathedral in Moscow April 3, 2010.  REUTERS/Sergei Karpukhin  (RUSSIA - Tags: POLITICS RELIGION)
Reuters/Scanpix

Ministrite tagasikutsumine riigifirmade nõukogudest ei tekita Dmitri Medvedevi ja Vladimir Putini vahel tüli ning laias laastus ajavad mõlemad siiski ühte asja, ütles Tartu ülikooli politoloog Karmo Tüür.

Tüür rääkis ERR-i uudisteportaalile, et president Medvedevi korraldus, mille järgi peab peaminister Putin alustama nõukogudes suurpuhastust, on lihtsalt järgmiseks sammuks, millega üritatakse vähendada Venemaa korporatokraatlikku kuvandit.

Tüüri sõnul pole Medvedevi käsk midagi sellist, mis ajaks ta Putiniga tülli, kuid vaatlejate oletatavatel-otsitavatel erimeelsustel on tema hinnangul kaks tahku.

"Tandemil on võimalik katsetada korraga mõlemat stsenaariumit - nii liberaalse- kui konservatiivse-maigulist," selgitas politoloog.

"Teine tahk võimalikus lahknemises on juba olemuslik. Ülemuse rolli sattunud Medvedev katsub kasvõi puht-inimlikust uudisuhimust ja egost lähtudes oma võimu piire," lisas Tüür.