Poisike lasi teda karistanud isa kättemaksuks maha

 (14)
Poisike lasi teda karistanud isa kättemaksuks maha
AP/Scanpix

Ameerika Ühendriikides New Mexicos elav kümneaastane poisike pihtis politseinikele, et laskis kättemaksuks tema karistamise eest oma lihase isa maha.

Infoagentuuri Associated Press teatel lasti 42-aastane Bryon Hilburn maha tema enda majas juba 27. augustil. Kahtlustatav mõrvar kutsus ise politsei välja ning korravalvurid võtsid ta vahi alla.

Agentuur märgib, et isa mõrv Beleni väikelinnas toimus kuueaastase tütre silmade all.

Politsei aruanne alaealise kahtlusaluse ütluste kohta avalikusse ette ei jõudnud ning see suunati otse ringkonna prokuröri Lemuel Martinezi ametkonda.

Martinez, kes keeldus pressiga mõrva asjaolusid arutamast, teatas, et tutvub 60 päeva jooksul toimikuga ja siis otsustab, kas esitada väidetavale isatapjale süüdistus ja algatada tema suhtes alaealiste kohtus protsess.

Kahtlustatavat 10-aastast lapsmõrvarit hoitakse praegu Albuquerque'i linnas psühhiaatriakliinikus.

Politsei aruande kohaselt teatas poiss sündmuskohale saabunud politseinikele koheselt, et mõrv on tema kätetöö ning tapariistana kasutas ta isiklikku vintpüssi.

See New Mexico intsident pole ainus omataoline: eelmisel aastal vahistati 8-aastane Arizona elanik, kes tulistas surnuks oma isa ja tema töökaaslase; tänavu arreteeriti Pennsylvanias 11-aastane Jordan Brown, kes tappis oma isa raseda vabaabielunaise.