Põhjamaid räsib tugev lumetorm, tuul kuni 28 m/s

 (1)
Põhjamaid räsib tugev lumetorm, tuul kuni 28 m/s
AFP/Scanpix

Soomes häirib tugev lumetorm maanteeliiklust. Ilmateenistus hoiatab väga halbades teeolude eest kogu Lõuna-Soomes. Torm tabas rängalt ka Taanit ja Rootsit.

Soomes on teeolud väga halvad või halvaks muutumas Satakunta, Pirkanmaa, Kesk-Soome, Lõuna-Savo, Põhja-Savo, Põhja-Karjala ja Kainuu maakondades ja osas Põhja-Pohjanmaast, teatab Uusi Suomi.

Tuule kiirus merel ulatub kuni 21 meetrini sekundis.

Torm katkestas YLE Uutiste andmetel liikluse Taanit ja Rootsit ühendaval Öresundi sillal. Lõuna-Rootsis on oodata tormituule tugevuseks teisipäeval kuni 28 meetrit sekundis.

Rootsi ilmateenistus andis riigi lõunaosale teise astme tormihoiatuse ning soovitab inimestel vältida ringiliikumist ja püsida siseruumides.

Teise astme tormihoiatus tähendab inimohvrite ohtu ja häireid ühiskonna toimimises. Hoiatus puudutab Skåne, Blekinge ja Hallandi maakondi.

Ka Taani Sjællandi saarel kutsutakse inimesi üles väljas liikumist vältima. Osa parvlaevaliiklusest Rootsi ja Saksamaa vahel on peatatud.

Lõuna-Rootsis on tuul rebinud majadelt katuseid ja ümber kukkunud puud on blokeerinud teid. Umbes 30 000 majapidamist on jäänud ilma elektrita.