Põhja-Korea viis idarannikule arvatava keskmaaraketi

 (25)
Põhja-Korea viis idarannikule arvatava keskmaaraketi
MusudanFoto: Ed Jones, AFP

Põhja-Korea paigutas oma idarannikule tõenäoliselt keskmise tegevusraadiusega raketi Musudan, teatas Lõuna-Korea uudisteagentuur Yonhap neljapäeval, tsiteerides mitmeid valitsuse allikaid, kes on kursis USA ja Lõuna-Korea luureandmetega.

Pole selge, kas rakett on varustatud ka lõhkepeaga ja kas see kavatsetakse välja tulistada, või pannakse see lihtsalt jõu näitamiseks välja, ütles üks Lõuna-Korea ametnik Reutersi vahendusel.

„Lõuna-Korea ja USA luurevõimud on saanud viiteid selle kohta, et Põhja-Korea on viinud objekti, mis on ilmselt keskmaarakett, idarannikule,“ ütles allikas.

Raketi Musudan tegevusulatus arvatakse olevat 3000 kilomeetrit või rohkem, mis tähendab, et laskeulatuses on kogu Lõuna-Korea ja Jaapan ning võimalik, et ka USA Vaikses ookeanis asuv territoorium Guam. Enamiku sõltumatute ekspertide hinnangul ei ole Põhja-Korea keskmaaraketti katsetanud.

Sarnase teate avaldas neljapäeval ka Jaapani ajaleht Asahi Shimbun. Leht teatas, et Põhja-Korea viis idarannikule arvatavasti kaugmaaraketi.