Põhja-Korea teatas, et on valmis USA ja teiste vaenlaste vastu igal ajal tuumarelvi kasutama

 (15)
Põhja-Korea teatas, et on valmis USA ja teiste vaenlaste vastu igal ajal tuumarelvi kasutama
Foto: KNS, AFP

Põhja-Korea teatas, et on valmis kasutama tuumarelvi USA ja oma teiste vaenlaste vastu, kui viimased jätkavad oma „hoolimatut vaenupoliitikat“ Kim Jong-uni režiimi suhtes.

Põhja-Korea riikliku uudisteagentuuri KCNA vahendatud avalduses ütles aatomienergiaametnik, et Pyongyang parandab oma tuumarelvaarsenali kvantiteeti ja kvaliteeti, vahendab CNN.

„Kui USA ja teised vaenulikud jõud ajavad Korea Rahvademokraatliku Vabariigi suhtes visalt oma vaenupoliitikat ja käituvad üleannetult, on Korea Rahvademokraatlik Vabariik täielikult valmis nendega igal ajal tuumarelvade abil hakkama saama,“ ütles Põhja-Korea aatomienergiainstituudi direktor.

Ametnik lisas, et Põhja-Korea peamine tuumakompleks Yongbyonis, kus asuvad ka uraanirikastamistehas ja plutooniumi tootev reaktor, töötab normaalsel režiimil.

Esmaspäeval teatas Põhja-Korea, et kavandab uusi satelliitide orbiidile viimisi. Neid peetakse aga ballistiliste rakettide tehnoloogia katsetamise viisiks.

Aatomienergiaametnik kordas teisipäeval Põhja-Korea seisukohta, et tema tuumaprogramm on enesekaitseabinõu USA äärmiselt vaenuliku poliitika ja tuumaähvarduste vastu.