Põhja-Korea süüdistab USA-d küberrünnakus

 (11)
Põhja-Korea süüdistab USA-d küberrünnakus
Foto: Lee Jae-won, Reuters/Scanpix

Põhja-Korea süüdistas USA-d ja tema liitlasi rünnakutes oma internetiserverite vastu. Uudisteagentuur KCNA teatas, et intensiivsed ja lakkamatud rünnakud langevad kokku USA ja Lõuna-Korea ühisõppustega.

Teadetekohaselt on Põhja-Korea ametlikud veebilehed, näiteks riikliku uudistagentuuri KCNA, lennufirma Air Koryo ja tööliste partei häälekandja Rodong Sinmuni omad, olnud viimastel päevadel kohati ligipääsmatud, vahendab BBC News.

Põhja-Korea nimetas küberrünnakut argpükslikuks ja põlastusväärseks teoks.

„Pole kellelegi saladus, et USA ja Lõuna-Korea nukurežiim arendavad massiivselt küberjõude, et intensiivistada hävitustööd ja sabotaaže Korea Rahvademokraatliku Vabariigi vastu,“ teatas KCNA.

Süüdistusi küberrünnakutes esitatakse Korea poolsaarel tavaliselt vastupidises suunas. Lõuna-Korea luureallikate teatel üritab Põhja-Korea pidevalt lõunanaabri võrkudesse pääseda ning usutakse, et Pyongyangil on viimaste aastate jooksul vähemalt ühel korral õnnestunud Lõuna-Korea kaitseministeeriumi andmetele ligi pääseda.

Internetile ligipääs on põhjakorealastele äärmiselt piiratud. Enamik inimestest võib külastada vaid väikest arvu riiklikke veebilehti. Internet laiemalt on avatud ainult valitsusele ja sõjaväele.