Põhja-Korea soovitab enamikel saatkondadel sõjaohu tõttu evakueeruda

 (57)
Kim Jong-un
Foto: KCNA, REUTERS

Põhja-Korea on soovitanud enamikel riikidel kaaluda Korea poolsaarel süvenevate pingete tõttu oma saatkondade evakueerimist, teatas CNN.

Põhja-Korea ametivõimud teatasid, et "iga hetk puhkeda võiva sõja" korral ei suudeta saatkondade turvalisust tagada.

Võimud lisasid, et alates 10. aprillist on saatkonnad konflikti korral kaitseta. Hiljemalt 10. aprilliks on soovitatud lahkuda ka Kaesongi tööstuskompleksi töötajatel.

Meedia vahendusel on sotsialistliku riigi evakueerimise soovitust kinnitanud Venemaa, Suurbritannia, Rootsi ja Prantsusmaa.

Ühegi riigi diplomaatiline esindus ei ole veel otsustanud Pyongyangist lahkuda.

Suurbritannia välisministeerium teatas, et hetkel ei kavatseta lahkuda ning situatsioonil hoitakse silm peal.

Venemaa saatkonna pressiesindaja Deniss Samsonov teatas, et saatkond on soovituse teatavaks võtnud ning jätkab tavapärast tööd.

Seotud lood:

Vene välisministeeriumi allikas teatas, et Moskva jaoks on Vene kodanike turvalisus mis tahes otsuse langetamisel esmatähtis. "Kahjuks areneb olukord Korea poolsaarel meie jaoks ebameeldivas suunas," lisas allikas.

Viimastel päevadel paigutas Põhja-Korea kaks keskmaaraketti Korea poolsaare idarannikule, kus rakettide ulatusse jäävad Jaapan ning USA-le kuuluvad Guami saared.

Neljapäeval teatas Põhja-Korea otsusest taaskäivitada Yongbyoni tuumarajatis, mille sulgemise kohustuse Põhja-Korea võttis endale 2007. aastal kuuepoolsetel kõnelustel.

Eelmisel nädalal kuulutas riik välja sõjaseisukorra ja lubas anda USA pihta peagi "halastamatu tuumarünnaku".