Põhja-Korea sõdur kõndis läbi demilitariseeritud tsooni Lõuna-Koreasse

 (6)
Põhja-Korea sõdur kõndis läbi demilitariseeritud tsooni Lõuna-Koreasse
Foto: JUNG YEON-JE, AFP

Teismeline Põhja-Korea sõdur kõndis esmaspäeval üle maailma militariseerituma piiri Lõuna-Koreasse, teatas Lõuna-Korea kaitseministeeriumi ametnik.

Kuigi Põhja-Koreast põgeneb igal aastal üle tuhande inimese Lõuna-Koreasse, toimub see enamasti Hiina kaudu ning mineeritud riikidevahelise demilitariseeritud tsooni ületamine on haruldane. Viimati juhtus selline asi 2012. aastal, vahendab Reuters.

Sõdur lähenes kõrvalisele Lõuna-Korea valvepostile Gangwoni provintsi Hwacheoni maakonnas poolsaare keskosas kella 8 ajal esmaspäeval kohaliku aja järgi, teatas Lõuna-Korea kaitseministeeriumi ametnik.

Tulevahetust ei olnud ega hoiatuslaske ei tehtud, sest sõdur andis selgelt märku oma soovist üle joosta, teatas ametnik. Sõdurit hoitakse vahi all, kuni teda kontrollitakse.

Korea poolsaart poolitav demilitariseeritud tsoon on neli kilomeetrit lai, see on mineeritud ning seda ääristab okastraat. Lõuna-Korea poolel on telefonid, mille kaudu võivad Põhja-Korea ülejooksikud abi kutsuda.

Lõuna-Korea uudisteagentuur Yonhap teatas, et Põhja-Korea sõjavägi on piiri äärde miine pannud, ilmselt et ülejooksmist takistada.