Põhja-Korea riigitelevisioon näitas kaadreid Kimi soomusvagunist

 (9)
Põhja-Korea riigitelevisioon näitas kaadreid Kimi soomusvagunist
AFP/Scanpix

Põhja-Korea riigitelevisioonis näidati teisipäeva õhtul haruldasi kaadreid riigi isevalitseja Kim Jong Ili kuulsast rongist, sealhulgas tema isiklikust vagunist.

Korea kesktelevisioon andis eetrisse 28-minutilise dokumentaalsaate Põhja-Korea juhi hiljutisest reisist Venemaale. Selles näidati ka raudteevagunit, kus Kim võtab reiside ajal vastu külalisi ja annab alluvatele juhtnööre, teatab Korea JoongAng Daily.

Kimi vagunis on kirjutuslaud, Korea poolsaare kaart ning seinte ääres plüüšist toolid.

Filmis näidati, kuidas Kim kupees Vene ametnikelt, teiste hulga president Dmitri Medvedevi esindajalt Viktor Išajevilt lilli vastu võttis, kui 20. augustil Hassani asulasse saabus.

Samuti näidati Kimi vestlemas Burjaatia presidendi Vjatšeslav Nagovitsõniga.

Ekspertide hinnangul on vagun sama, mida kirjeldas oma raamatus Venemaa emissar Konstantin Pulikovski, kes reisis koos Kimiga viimase eelmise visiidi ajal Venemaale 2001. aastal. Pulikovski väitis oma raamatus, et vagun on Jossif Stalini kingitus Põhja-Korea praeguse juhi isale Kim Il Sungile ning see on varustatud satelliitnavigatsioonisüsteemi, satelliittelevisiooni ja telefoniga. Põrand olevat valmistatud kuulikindlast materjalist.