Põhja-Korea rakett on tõstetud püstisesse väljalaskmisasendisse

 (149)
Põhja-Korea rakett on tõstetud püstisesse väljalaskmisasendisse
MusudanFoto: Ed Jones, AFP

Põhja-Korea tõstis kolmapäeval vähemalt ühe oma rakettidest püstisesse asendisse, mis viitab sellele, et see võidakse peagi välja lasta, teatas USA ametnik neljapäeval CNN-ile.

USA-le on teadmata, miks ei ole Põhja-Korea režiim raketti seni veel välja lasknud, vahendab CNN.

Ametnik hoiatas, et raketi püsti tõstmine võis olla lihtsalt katsetus, et olla kindel tehnika töötamises või katse iga hetk raketi starti ootavad USA ja tema liitlased segadusse ajada.

Ametnik keeldus täpsustamast, millised luureandmed panid USA järeldama, et keskmaarakett Musudan on väljalaskmisasendis.

Luureandmed viitavad sellele, et Põhja-Korea võib kavandada mitme raketi väljalaskmist eelolevatel päevadel lisaks kahele mobiilsel stardiseadeldisel olevale Musudanile, mis on paigutatud riigi idarannikule.

Ühe Pentagoni ametniku sõnul on Põhja-Korea relvajõud pettusemeistrid ning võivad olla kavandanud kogu maailma tähelepanu juhtimist Musudanidele, kuigi tegelikult kavatsevad nad välja lasta teised raketid. Ametniku sõnul on nad sellist taktikat kasutanud ka minevikus.

USA-le valmistavad teised raketid vähem muret, ütles teine Pentagoni ametnik.

„Me oleme näinud mõningaid stardiseadeldisi ringi liikumas. Need on väiksemad ja ei tekita meile nii palju muret,“ ütles see ametnik. „Me arvame, et need liikumised on nende õppuste hooajaliste normide piirides.“