Põhja-Korea rahukomitee: USA tuleb surnuks peksta nagu marutõbine koer ja Jaapan tuumapommiga merre uputada

 (160)
Põhja-Korea rahukomitee: USA tuleb surnuks peksta nagu marutõbine koer ja Jaapan tuumapommiga merre uputada
Foto: Kyodo, REUTERS

Põhja-Korea organisatsioon nimega Korea Aasia-Vaikse Ookeani Rahukomitee nõudis täna, et USA pekstaks surnuks nagu marutõbine koer ning Jaapan tuleks merre uputada.

ÜRO julgeolekunõukogu kehtestas esmaspäeval Põhja-Koreale kaheksanda komplekti sanktsioone väidetava vesinikupommi katsetuse eest, vahendab AFP.

Rahukomitee esindaja mõistis „jälgi sanktsioonide resolutsiooni“ hukka ja ütles, et on üha rohkem üleskutseid USA-le ja tema liitlastele vastulöögi andmiseks.

„Korea Rahvademokraatliku Vabariigi armee ja rahvas nõuavad üksmeelselt, et jänkid, „sanktsioonide resolutsiooni“ kokku keetmise peasüüdlased, pekstaks surnuks, nagu kasutatakse keppi marutõbise koera peal,“ ütles rahukomitee esindaja ametliku uudisteagentuuri KCNA vahendusel.

„Nüüd on aeg USA imperialistlikud agressorid põrmustada. Muutkem USA mandriosa tuhaks ja pimeduseks,“ lisas komitee esindaja.

Tokyot süüdistati rahukomitee avalduses USA pilli järgi tantsimises ning hoiatati, et talle antakse löök, viidates raketile, mis eelmisel kuul Jaapanist üle lendas.

„Saarestiku neli saart tuleb Juche tuumapommiga merre uputada,“ hoiatas rahukomitee, viidates Põhja-Korea Juche ideoloogiale.