Põhja-Korea lubas panna USA kannatama suurimat valu, mida ta on kogenud

 (136)
Põhja-Korea lubas panna USA kannatama suurimat valu, mida ta on kogenud
Han Tae-songFoto: Denis Balibouse, REUTERS

Põhja-Korea mõistis teisipäeval hukka ÜRO julgeolekunõukogu resolutsiooni, millega kehtestati talle karmimad sanktsioonid, ning teatas, et USA satub peagi vastamisi „suurima valuga“, mida ta on kunagi kogenud.

Julgeolekunõukogu karmistas esmaspäeval ühehäälselt Põhja-Korea-vastaseid sanktsioone riigi kuuenda ja seni võimsaima tuumakatsetuse tõttu, keelustades Põhja-Korea tekstiiliekspordi ja piirates toornaftaimporti, vahendab Reuters.

„Minu delegatsioon mõistab kõige karmimalt hukka ja lükkab kategooriliselt tagasi viimase ebaseadusliku ja õigusvastase ÜRO julgeolekunõukogu resolutsiooni,“ teatas Pyongyangi suursaadik Han Tae-song ÜRO toetatud desarmeerimiskonverentsil Genfis.

Han süüdistas USA administratsiooni poliitilise, majandusliku ja sõjalise vastasseisu õhutamises ning vallatud olemises kinnismõttest Korea Rahvademokraatliku Vabariigi juba valmimisfaasi jõudnud tuumajõu arengu kohta.

Korea Rahvademokraatlik Vabariik on valmis kasutama viimseid vahendeid, kuulutas Han.

„Korea Rahvademokraatliku Vabariigi järgnevad meetmed panevad USA kannatama suurimat valu, mida ta on kunagi oma ajaloos kogenud,“ ütles Han.