Põhja-Korea keelas Lõuna-Korea töötajatele sissepääsu ühisesse tööstuskompleksi

 (19)
Põhja-Korea keelas Lõuna-Korea töötajatele sissepääsu ühisesse tööstuskompleksi
Foto: JUNG YEON-JE, AFP

Põhja-Korea sulges Lõuna-Korea töötajatele sissepääsu mõlema riigi ühisesse, kuid Põhja-Korea territooriumil asuvasse Kaesongi tööstustsooni. Lõuna-Korea ühinemisministeeriumi teatel lubatakse lõuna töölistel kompleksist lahkuda, kuid vastupidine liikumine ei ole lubatud.

Põhja-Koreale tähtsaks valuutaallikaks olevat Kaesongi tööstuskompleksi peetakse kahe Korea vaheliste suhete oluliseks baromeetriks, vahendab BBC News.

Tööstuspargis tegutseb enam kui sada tehast. Seal töötab üle 50 000 põhjakorealase ning mitusada Lõuna-Koreast pärit juhtivat töötajat, kes peavad iga päev piiri ületamiseks luba taotlema.

„Lõuna-Korea valitsus avaldab sisenemiskeelu üle sügavat kahetsust ning kutsub üles seda kohe tühistama,“ ütles ühinemisministeeriumi pressiesindaja Kim Hyung-seok ajakirjanikele.

Sisenemiskeeld ei ole esmakordne. Lõunakorealastele keelati Kaesongi sisenemine ka 2009. aastal USA-Lõuna-Korea ühiste sõjaväeõppuste tõttu.

Põhja-Korea, keda on vihastanud pärast tuumakatsetust kehtestatud ÜRO sanktsioonid ning USA ja Lõuna-Korea iga-aastased sõjaväeõppused, lubas eelmisel nädalal Kaesongi tööstuskompleksi sulgeda.