Põhja-Korea: Ameerika sõjaveteran võib minna

 (14)
Lisatud Reutersi video
Põhja-Korea: Ameerika sõjaveteran võib minna
Foto: Wong Maye-E, AP/Scanpix

Eelmisel kuul vahistati CNNi andmetel Põhja-Koreas 85-aastane ameeriklasest Korea sõja veteran Merrill Newman. Täna otsustati ta ootamatult vabastada.

Riiklik uudisteagentuur KCNA annab teada, et kuna USA sõjaveteran mõistab, et tegi valesti kui Korea sõja aastatel lasi maha põhjakorealasi ja kirjutas ka 4-leheküljelise vabanduskirja, ta vabastatakse ning ta võib riigist lahkuda.

BBC1 hommikuprogrammi Breakfast andmetel jõudis Newman hommikul juba Hiina pealinna ning tema tervisega on kõik korras. Ta ootab reisi koju.

ÜLEVAATLIKULT VETERANI KINNIPIDAMISEST PÕHJA-KOREAS

Foto: Nicholas Wright, AP/Scanpix

Newman oli 26. oktoobril Põhja-Koreast lahkumas, kui lennukisse sisenes vormiriietuses ametnik, küsis näha tema passi ja käskis stjuardessidel vanem meesterahvas lennukist välja juhtida, rääkis tema poeg Jeffrey Newman.

„Minu isa väljus, kõndis koos stjuardessiga välja ja see on viimane kord, kui teda nähti,“ ütles Jeffrey Newman kolmapäeval pressikonverentsil Californias.

Merrill Newman reisis koos sõbra Bob Hamrdlaga, kellel lubati riigist lahkuda.

Hamrdla sõnul peab tegu olema kohutava arusaamatusega ja ta loodab, et põhjakorealased peavad seda humanitaarküsimuseks ning lubavad Newmanil perekonna juurde naasta niipea, kui see on võimalik. Täna ta vabastati.

LOE KA: Põhja-Korea hoiab kinni 85-aastast Korea sõja veterani