Põhja-Korea: Ameerika sõjaveteran vabandab

 (21)
Põhja-Korea: Ameerika sõjaveteran vabandab
Foto: Jason Lee, Reuters/Scanpix

Eelmisel kuul vahistati CNNi andmetel Põhja-Koreas 85-aastane ameeriklasest Korea sõja veteran Merrill Newman, kes istus juba lennukis, et riigist lahkuda.

Riiklik uudisteagentuur KCNA annab teada, et USA sõjaveteran mõistab, et tegi valesti kui aastatel 1950-53 (Korea sõda -toim) lasi maha põhjakorealasi.

Väidetavalt kirjutas Newman 4-leheküljelise vabanduskirja ning soovib nüüd vabastamist ja luba naasta koju, edastab ajaleht The New York Times.

Agentuuri väitel ei ole neil juhtumi kohta rohkem mingit informatsiooni.

Juba aasta aega viibib riigis vangis ka 45-aastane Ameerika turismitöötaja Kenneth Bae, kes mõisteti mais 15 aastaks vangi, kuna olevat kavatsenud seal kommunistliku režiimi ja rahva pühadust Kim Jong Un'i kukutada.

ÜLEVAATLIKULT VETERANI KINNIPIDAMISEST PÕHJA-KOREAS

Merrill Newman Foto: Nicholas Wright, AP/Scanpix

Newman oli 26. oktoobril Põhja-Koreast lahkumas, kui lennukisse sisenes vormiriietuses ametnik, küsis näha tema passi ja käskis stjuardessidel vanem meesterahvas lennukist välja juhtida, rääkis tema poeg Jeffrey Newman.

„Minu isa väljus, kõndis koos stjuardessiga välja ja see on viimane kord, kui teda nähti,“ ütles Jeffrey Newman kolmapäeval pressikonverentsil Californias.

Merrill Newman reisis koos sõbra Bob Hamrdlaga, kellel lubati riigist lahkuda.

Hamrdla sõnul peab tegu olema kohutava arusaamatusega ja ta loodab, et põhjakorealased peavad seda humanitaarküsimuseks ning lubavad Newmanil perekonna juurde naasta niipea, kui võimalik.

Ameerika Ühendriikidel puuduvad Põhja-Koreaga diplomaatilised suhted, mistõttu aetakse riigiga asju Rootsi saatkonna kaudu.

LOE KA: Põhja-Korea hoiab kinni 85-aastast Korea sõja veterani