Põhja-Itaaliast tõi koroonaviiruse kaasa ka NATO peakorteri töötaja

 (10)
Põhja-Itaaliast tõi koroonaviiruse kaasa ka NATO peakorteri töötaja
Foto: Olivier Matthys, AP

NATO kinnitas, et organisatsiooni Brüsseli peakorteri töötaja on andnud positiivse koroonaviiruse COVID-19 proovi. Töötaja tõi viiruse kaasa puhkuselt Põhja-Itaalias.

NATO pressiesindaja avalduse järgi saabus töötaja puhkuselt Põhja-Itaaliast, tundis end eelmise nädala lõpus halvasti ja andis palavikulaadsete sümptomite tõttu proovi, mis osutus positiivseks. Praegu on ta kodus isoleeritud.

Minutite jooksul pärast tulemuse saamist informeeriti kõiki töötaja otseseid kolleege, teatab NATO. Nad on alates eelmise nädala lõpust kodus töötanud ja jätkavad seda.

Informeeriti ka kogu NATO peakorteri personali. NATO jätkab olukorra jälgimist ja võtab tarvitusele kõik vajalikud meetmed.

Personali ja külaliste ohutuse tagamiseks on NATO juba tarvitusele võtnud ennetavad meetmed, mis põhinevad Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) juhtnööridel viiruse edasise leviku ohu vähendamiseks.

Ajutiselt on peatatud teatud personali reisid, inimesi julgustatakse töötama kodus ja on peatatud NATO Brüsseli peakorteri grupikülastused.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!