PILTUUDIS: Sakslane kasvatas koduaias pool tonni kaaluva kõrvitsa

 (7)
PILTUUDIS: Sakslane kasvatas koduaias pool tonni kaaluva kõrvitsa
Oliver Langheim ja tema kõrvitsFoto: AFP

Saksa meediat raputab Brandenburgis Fürstenwaldes elava aiapidaja Oliver Langheimi vägitegu, mis muudaks ka "Kapsapea" kangelase Samuel Pliuhkami kadedaks.

Nimelt on mehe kasvuhoones umbes 550 kilogrammi kaaluv kõrvits, mis kuulub USA-s aretatud sorti Atlantic Giant. Langheimi sõnul nõuab tema „nunnu“ iga päev 600 liitrit toitu, mis koosneb veest, keemilisest väetisest, vahtralehtedest, lubjakivijahust ja lehmasõnnikust.

Sõprade seas ka "Kõrvitsa-Olliks" kutsutud Langheim plaanib oma kõrvitsaga osaleda Klaistowis toimuvatel kõrvitsakasvatajate meistrivõistlustel. Võit pole tingimata garanteeritud – ehkki 2011. aastal õnnestus Langheimil ainult 404 kilogrammi kaaluva kõrvitsaga esikohale tulla, on järgnevatel mõõduvõtmistel saatnud edu tema konkurente. Eelmise aasta võidutöö kaalus koguni 709 kilogrammi.

Isegi kui Langheimi kõrvits võitjaks tuleb, pole tal oodata rahulikku pensionipõlve, sest peremees laseb ta loomasöödaks teha. Omaniku sõnul sobib röögatu kõrvits ka inimtoiduks, ent ei ole eriti maitsev.