PILTUUDIS | Greta Thunberg läks tagasi kooli

 (36)
PILTUUDIS | Greta Thunberg läks tagasi kooli
Greta Thunberg mullu sügisel New Yorgis kliimamarsilFoto: AFP/Scanpix

Rootsis algab kooliaasta juba augustis ja teiste õppurite kõrval naases kooli ka maailmakuulus keskkonnaaktivist, 17-aastane Greta Thunberg.

Koolilaste kliimastreikide algatajana tuntud Thunberg võttis eelmise kooliaasta vabaks, et keskenduda reisimisele ja oma sõnumi levitamisele.

Eile sotsiaalmeedias tehtud fotopostituses teatas Thunberg, et õppimisest võetud puhkus on nüüd läbi ja tal on hea meel kooli naasta. Millises linnas ja koolis Thunberg haridust omandab, pole teada. Rootsi pole tänavusest pandeemiast hoolimata kordagi kooliõpet katkestanud, ent gümnaasiumidel on õigus vajadusel elektroonilist õpet rakendada.

Thunberg pole valitsuse sellist otsust kritseerinud, kuid leiab, et vähemalt osades pandeemiast mõjutatud riikides pole mõistlik lapsi tagasi kooli sundida. „On väga ebaõiglane, et India õpilasi sunnitakse riigieksameid tegema, samal ajal kui jätkub Covid-19 pandeemia ja miljonid kannatavad äärmuslike üleujutuste all,” pahandas ta täna Twitteris. „Toetan nende üleskutset eksamid edasi lükata.”