Peterburis evakueeriti pommiähvarduste tõttu umbes 30 kooli

 (4)
Peterburis evakueeriti pommiähvarduste tõttu umbes 30 kooli
Foto: Natalia Vassiljeva, AP

Peterburis evakueeriti täna hommikul anonüümsete e-posti teel saabunud pommiähvarduste tõttu umbes 30 kooli, teatas linna hariduskomitee RIA Novostile.

„Saabusid teated umbes 30 kooli Peterburis. Kõik toimub meil linnas vastavalt ohutuspassile, regulaarselt toimuvad õppused ja kõik teavad, mida teha,” ütles hariduskomitee esindaja.

Hariduskomitee esindaja sõnul on koolidest, mis pommiähvardused said, õpetajad ja õpilased evakueeritud.

Selle aasta jaanuaris on paljusid Venemaa linnu tabanud järjekordne pommiähvarduste laine, mis on suunatud administratiivhoonete ja ühiskondlike objektide vastu.

Samasugune olukord oli ka aasta tagasi. Siis algasid massilised telefonikõned pommide kohta erinevates asutustes ja kaubanduskeskustes 2017. aasta 11. septembril. Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) Moskva valitsuse andmetel puudutas anonüümsete pommiähvarduste laine Venemaa 85 regioonist 75. Moskvas oli selliseid ähvardusi umbes 600, lisaks ligi sada Moskva oblastis.

FSB andmetel oli ainuüksi Moskvas pommiähvarduste tekitatud kahju 150 miljonit rubla (ligi kaks miljonit eurot).

Kokku evakueeriti ligi kaks miljonit inimest tuhandest kaubanduskeskusest, raudteejaamast ja teistest objektidest üle riigi. Mitte ühtegi pommi ei leitud.