Peterburi seadusandjad tahavad keelata öise karjumise ja trampimise

 (10)
Peterburi seadusandjad tahavad keelata öise karjumise ja trampimise
Foto: Andres Putting

Venemaa ühiskondlik koda kritiseeris neljapäeval Peterburi seadusandlikule kogule esitatud seaduseelnõu umbes 1000 dollari suuruse trahvi kehtestamiseks „öise karjumise ja trampimise“ eest elumajades.

Kolmapäeval Peterburi seadusandlikus kogus esimese lugemise läbinud seaduseelnõu keelustab ka „vilistamise, mööbli liigutamise, laulmise ja muusikainstrumentide mängimise ning igasuguse muu tegevuse, mis häirib öist rahu ja vaikust“, vahendab RIA Novosti.

Loomaomanikke, kes lasevad öösel koertel ulguda või kassidel mööda korterit ringi hüpata, ähvardab samuti trahv.

"Seaduseelnõu autorid peaksid olema mõistlikud ja objektiivsed,“ ütles ühiskondliku koja julgeolekukomitee esimees Anatoli Kutšerena ja lisas, et öist müra peaks hakkama teaduslikult mõõtma.

„Me oleme näinud Peterburis palju kummalisi seadusandlikke algatusi,“ jätkas Kutšerena. „Kõik see muudab seadusandliku protsessi mingiks klounaadiks.“

Üks Peterburi seadusandja palus linna kuberneril uurida võimalusi piirata meediakajastust „2012. aasta maailma lõpu“ kohta.

„Venemaa telekanalid täidavad oma vaatajaskonda teadmisega, et 2012 on apokalüpsise aasta,“ kurtis Õiglase Venemaa esindaja Andrei Goršetšnikov. „See võib viia kuritegevuse, enesetappude arvu ning narkootikumide ja alkoholi kuritarvitamise kasvuni.“