Peterburi kommunistid kodumaa kaitsel

 (110)
Punalipp
AFP/Scanpix

Diversantide maalt eemalepeletamiseks saadab organisatsioon „Peterburi kommunistid“ rühma vabatahtlikke NATO riikide piiridele.

Sellise otsuse võttis vastu Venemaa Kommunistliku Partei keskkomitee, teatab organisatsiooni kodulehekülg.

Viidates seltsimees Tomas K-le teatab kodulehekülg, et Eesti-Vene piirilõigus, Narova piirkonnas pole välistatud parunite, mõisnike ja SS-i ohvitseride järeltulijatest koosnevate diversioonigruppide saatmine Venemaale.

Kommunistlikud eriüksuslased hakkavad abistama piirivalvureid riigipiiri kaitsel ja NATO saadetud diversantide vastu võitlemisel.

Märgitakse, et selline otsus võeti vastu, kuna kommunistid kahtlevad piirivalvurite võitlusvõimes, vajaliku varustuse olemasolus ja isikkooseisu piisavas väljaõppes.

Vene kommunistide andmeil on nad saanud teateid „nõukogude inimestelt, kes ägavad Balti riikides fašismi ikke all“, et NATO luureteenistused kavatsevad lähiajal piiril pingeid tekitada.

„Peterburi kommunistid“ on üks kuuest parteist, kellel lubati osaleda selleaastastel kohalikel valimistel ja nad on ametliku Vene Föderatsiooni Kommunistliku Parteiga vaenulikes suhetes.